Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Roger Xie

Telefon numarası : +86 13533071813

Naber : +8613533071813

Free call

Hammadde Fiyatları Son Zamanlarda Neden Artıyor?

December 9, 2016

hakkında en son şirket haberleri Hammadde Fiyatları Son Zamanlarda Neden Artıyor?

2016 yılının 4. çeyreğinde Çin'de hammadde fiyatları neden artıyor?

 

2016 yılının son 3 ayı için emtia piyasasına yakından bakarsak, Çin'in emtia ithalatı geçen ay beklenmedik bir şekilde artarak dünyanın en büyük ikinci ekonomisini demir cevheri, kömür ve soya fasulyesi sevkiyatları için rekorlar kırma yoluna soktu. Kayıtlardaki en yüksek artışlardan birine, kısmen, Ekim sonunda bir hafta süren Altın Hafta festivali nedeniyle geciken sevkiyatların varışından kaynaklandı.

 

 

Şaşırtıcı olan, çelik fabrikaları ve bakır imalatçıları kış aylarında inşaat sektöründen gelen daha zayıf talep için üretimi yavaşlatmaya hazırlanırken bile alımların güçlü olması.

 

Talep Tarafında

 

Dünya ekonomisi hala toparlanıyor, Çin ekonomisi yavaşlıyor ve genellikle Şubat ayına kadar süren Çin kışı (düşük emtia talebiyle bilinir) emtia arzını zayıf tutabilir Çin RMB'si USD dolar karşısında değerinin %10'unu kaybetti Son 14 ay boyunca , ithalatı daha az çekici hale getiriyor. Geleneksel olarak, tüketiciler Çin yeni yılı Ocak ayının sonundaki tatil öncesinde stok yaptığından, emtialar arasındaki satın alma çılgınlığı Aralık ayına kadar devam etmiyor.

 

Arz Tarafında

 

Talep tablosu ve emtia ithalatındaki artışla birlikte bu, önümüzdeki aylarda fiyatların düşmesi için baskı oluşturabilecek bir stok birikimi olasılığıdır.

 

 

Pazarı ikiye bölen tartışma, bu büyümenin gelecek yıla kadar sürdürülüp sürdürülemeyeceği ya da aşağı yönlü geri dönüşü olup olmayacağıdır.Emtialardaki bu rallinin gerçek bir nedeni yok. Bu nedenle, birçok analist, talep tarafında gerçek bir destek görmedikleri için yüksek fiyatların spekülasyondan kaynaklandığını düşünmesine neden oluyor.Çin'de emtia fiyatları son iki yıldır düşüşte ve belki bazı tüccarlar kısa vadeli kazanç için bir alım fırsatı gördüler.

 

 

Hammadde fiyatlarından haberdar olmak için Steelhome.cn'yi ziyaret edin.

 

Çin hükümeti, işlem ücretlerini artırarak Dalian, Zhengzhou ve Şanghay'daki emtia borsalarında spekülatif ticaretle mücadele etmek için şimdiden adım attı.

 

Malzeme fiyatı %15 artarsa ​​toplam ürün fiyatı da %15 artmalı mı?

 

Bu, ürününüzdeki nihai maliyetteki o malzemenin yüzdesine bağlıdır. Alıcıların, olası herhangi bir artışı daha iyi pazarlayabilmeleri için ürünlerinin maliyet yapısını anlamaları önemlidir.

 

Maliyete en yüksek katkı metal tüketimi ise, bu nedenle orantılı bir artış mantıklıdır. Yine de, metalin nihai ürün maliyetinin yalnızca yaklaşık %50'sine katkıda bulunduğu ancak tedarikçinin orantılı bir artış talep ettiği durumlar gördüm.bu hiçbir anlam ifade etmiyor.

 

Çözüm:

 

Çinli tedarikçiler piyasada ve üretim maliyetlerinde bir miktar oynaklık beklemeli ve alıcılar Çin'den ithal ettikleri ürünlerin fiyatlarının artacağını tahmin etmeli.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

inquiry@laurel-generator.com
+8613533071813
+86 13533071813
info_698561